Poduzetni za Uskrs

O aktivnosti

PGEŠ Katarina Zrinski i ove godine organizira te provodi 13. humanitarnu  akciju „Poduzetni za Uskrs“. Riječ je o realizaciji praktičnog rada učenika trećeg razreda ekonomskog usmjerenja u suradnji s Caritasom Zagrebačke nadbiskupije i Udrugom Poduzetni. Učenici svojim volonterskim radom priskrbljuju sredstva za pomoć djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi na području Zagrebačke nadbiskupije.

Naime, u prvom razredu učenici naše škole osnivaju svoju vježbeničku tvrtku u kojoj sve četiri godine školovanja prakticiraju stečena ekonomska i neekonomska znanja. Stjecanje kompetencija, tj. sposobnosti činjenja, glavna je odlika našeg didaktičkog i metodičkog pristupa razvoju srednjoškolskog ekonomskog obrazovanja. U trećem razredu učenici su spremni za svoj prvi komercijalni posao. Uz podršku tvrtke Kudelić d.o.o., posao se sastojao od plasmana prigodnih uskršnjih proizvoda prema službenom cjeniku. Poslovna aktivnost počela je 01. veljače 2024, a traje do 15. ožujka 2024. Ovako koncipiran volonterski stimuliran je odgovarajućom ocjenom i dodatnim nagradama za tri najuspješnija tima. Čitavu akciju, kao i njen tijek, medijski pratimo na društvenim mrežama. Svaka tvrtka koja će sudjelovati u akciji, dobit će zahvalnicu organizatora.

Posebno naglašavamo da naša škola ima višegodišnje iskustvo provođenja navedenih aktivnosti koje su uslijed pandemije, nažalost, morale biti prekinute.

Kontakt osobe su:

nastavnik Dragan Vukelja, voditelj Centra izvrsnosti za poduzetništvo naše škole        (email: draga.vukelja@zrinski.org)

nastavnica Mirela Kadijević, voditeljica humanitarne akcije Poduzetni za Uskrs (mail: mirela.kadijevic@zrinski.org)

Doris Jukić, voditeljica udruge Poduzetni (doris.jukic@zrinski.org)

NARUDŽBENICA ONLINE - PRAKSA

Organizatori i pokrovitelji

Saznajte više informacija o projektu/aktivnosti

Stavka o projektu 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Stavka o projektu 2

Stavka o projektu 3