Poduzetni za Uskrs – Dječji vrtić Bajka

Kroz mjesec ožujak, u akciju Poduzetni za Uskrs, uključili su se i mališani iz d.v. Bajka iz Zagreba. Uz odgojitelje skupine Anitu Mošmondor i Marinu Tafra, a sve uz odličnu suradnju sa roditeljima. Reorganiziran je postojeći prostor skupine i ubrzo je započela „proizvodnja“.  U skupini je tako nastala prava, mala Poduzetnička zona, sa skladištem sirovina, proizvodnjom, uredom direktora i marketingom, pa ubrzo, zatim i skladištem gotovih proizvoda. Organizacija poslovanja vođena je po principima kurikula uvođenja poduzeništva u dječje vrtiće.  Vrijedne male ruke i velika dječja srca, prizvodila su pisanice, koje su zatim izložili u izložbeni prostor, nakon čega je nastala trgovina, a djeca skupine Leptirići zamijenila su uloge i postali prodavači i organizatori proizvodnje. Prodavali su ukrašene pisanice i prigodne košarice, a roditelji, bake, djedovi, djelatnici vrtića i svi ostali dobronamjernici, diveći se postignućima djece silno su se trudili da niti jedna pisanica ne ostane ne primjećena i bez novoga vlasnika. Radost mališana rasla je svakim danom, a posebno je veselo bilo zadnjega dana prodaje kada je upriličeno i malo slavlje uz pokoji slatkiš. Kao što to i jest u svijetu odraslih, svaki se trud i rad nagradi, prigodnom plaćom, a izniman i priznanjem. Tako će i ovi mališani u tjednu prije Uskrsa biti prigodno nagrađeni.

Podijelite sadržaj na društvenim mrežama!

Ostale novosti

Pročitajte ostale novosti i zanimljivosti udruge Poduzetni