IZVJEŠTAJ O IZRADI PROIZVODA UČENIKA SREDNJE ŠKOLE OTOČAC ZA BOŽIĆNI SAJAM – ADVENT U OTOČCU 2018.

Tijekom mjeseca studenog i prosinca 2018. u prostoru školske knjižnice Srednje škole Otočac tijekom nekoliko nastavnih sati Hrvatskog jezika i SRO odvijale su se božićne radionice u sklopu školskog projekta „BAŠtina u 3 poteZA“, a kao dio akcije „Poduzetni za Božić“ 8. nacionalnog projekta „Mi poduzetnici“ čiji je nositelj Udruga Poduzetni.

Učenici 1. razreda programa ekonomist i 4. razreda programa šumarski tehničar izrađivali su prigodne ukrase, poklone i kalendare pod motom „Sačuvajmo baštinu!“. Naglasak je bio na hrvatskom pismu glagoljici jer se na prostoru Gacke (grad Otočac) u srednjem vijeku glagoljalo, a iz tog su razdoblja sačuvana čak 4 glagoljična rukopisa (Dabarski brevijar, Kolunićev zbornik, Borgianno Illyrico 5 i 6) i nekoliko frankopanskih listina i darovnica iz Otočca. Podtema je bio gačanski čakavski govor, odnedavno i zaštićeno nematerijalno kulturno dobro RH

Podijelite sadržaj na društvenim mrežama!

Ostale novosti

Pročitajte ostale novosti i zanimljivosti udruge Poduzetni