Održan Poslovni izazov – regija ZAPAD

U četvrtak, 15. veljače 2024., održano je regionalno natjecanje Poslovni izazov zapad u organizaciji Privatne gimnazije i ekonomske škole Katarina Zrinski, udruge Poduzetni, BIZ – Poduzetničkog inkubatora i srednje škole Zvanje Črnje Rovinj. Na natjecanju smo svjedočili izuzetnom znanju mladih, inovativnih umova koji su hrabro zakoračili u svijet poduzetništva. Tema ovogodišnjeg natjecanja je „Održivo poduzetništvo i očuvanje hrvatskih šuma“ te se odvija pod visokim pokroviteljstvom Europskog parlamenta. Jedna od impresivnih karakteristika natjecanja bila je raznolikost ideja koje su se predstavile. Učenici su demonstrirali širok spektar znanja, od tehnoloških inovacija do društveno odgovornih projekata. Njihova sposobnost identificiranja problema u zajednici i predlaganje inovativnih rješenja bila je inspirativna. Tijekom prezentacija, jasno se vidjelo kako su učenici razvijali vještine poput timskog rada, liderstva i komunikacije. Uspjeli su uvjerljivo prenijeti svoje ideje žiriju i publici, istovremeno pokazujući strast i predanost svojim projektima. Žiri je također zaslužan za pružanje vrijednih povratnih informacija učenicima. Kritike i pohvale koje su dobili pridonijele su njihovom profesionalnom razvoju, potičući ih na daljnje usavršavanje svojih ideja i vještina. Važno je istaknuti da je natjecanje pridonijelo razvoju poduzetničkog duha među mladima, potičući ih na razmišljanje izvan okvira i traženje prilika u svakodnevnim izazovima.. Prvo mjesto je osvojio tim „AJMO“ iz Gimnazije i strukovne škole Bernardina Frankopana Ogulin, drugo mjesto tim „Šumski prijatelji“ iz srednje škole Zvanje Črnje Rovinj i treće mjesto tim „Naturella“ iz srednje škole Mate Balota Poreč. Stručni žiri su činili gospodin Lovro Baričević, upravitelj Šumarije Rovinj, gospođa Ivana Čehić Rabljenović, voditeljica Coworkinga Rovinj te gospođa Doris Jukić, predsjednica udruge Poduzetni. Natjecanje je otvorio gradonačelnik Rovinja, gospodin Marko Paliaga te se okupljenima obratila i predsjednica udruge Poduzetni, Doris Jukić. Poslovni izazov zapad  se pokazao kao vrlo uspješna manifestacija mladalačke energije, inovativnosti i poduzetničkog entuzijazma. Ovi mladi ljudi su svijetla budućnost poduzetništva, a njihove ideje mogu imati značajan utjecaj na društvo. Prva tri tima, kao i pojedini učenici iz ostalih timova sudjeluju na državnom natjecanju Poslovni izazov koje će se održati 20. i 21. ožujka Poreču.